Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute küpsiste kasutamisega.
Kui soovite keelata küpsiste salvestamist teie seadmesse, kohandage palun oma brauseri turvaseadmeid.

Lisainfo
Invego

13. aprill 2021

Invego rajab Kalamaja tuiksoonele 30 miljonit maksva ärikvartali

Kinnisvaraarendaja Invego rajab kunagise Franz Krulli masinatehase alale 26 000 m2 suuruse tervikliku ärikvartali Volta1, mille esimene etapp valmib juba septembris. Kogu kvartal valmib 2022. aasta lõpuks ja läheb maksma 30 miljonit eurot.

“Uue kvartali keskne asukoht Noblessneri ja Telliskivi loomelinnaku vahel annab palju juurde kogu piirkonna terviklikule välja arendamisele,” ütles Invego juht Kristjan-Thor Vähi viidates, et Volta1 piirneb kahe rajamisel oleva mahuka elamupiirkonna, Volta Kvartali ja Krulli Kvartaliga.

Nõudlus Kalamaja piirkonna kontoripindade järgi on Vähi kinnitusel üha suurenenud. “Viimase aasta jooksul on tuntavalt kasvanud inimeste soov töötada elukohaga samas piirkonnas, et kontori ja kodukontori formaatide vahel parem sünergia tekitada,” rääkis Vähi.

Kopli ja Volta tänava nurgal paikneva Volta1 tarbeks renoveeritakse esimeses etapis endine Tallinna Masinatehase administratiivhoone, kuhu tuleb kokku 6000 m2 kontori- kui äripindu, parkimiskohad ja 65 kohaga turvaline rattaparkla. Esimese etapi ehitustööd teostab Nordecon Betoon (NOBE) ning see valmib 2021. aasta septembri lõpus.

Teises etapis renoveeritakse üle-eelmise sajandi lõpus ehitatud paekivist Krulli masinatööstuse tootmishoone koos kõrvalhoonega kogumahuga 20 000 m2, rajatakse mitusada parkimiskohta nii autodele kui jalgratastele ning kvartalit läbi jalutustänav. Volta1 projekti autoriteks on arhitektid Kaur Talpsep (Kauss Arhitektid) ja Martin Aunin.

Tulevikku vaatav arhitektuur on üheaegselt ajatu ning trende loov.