Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute küpsiste kasutamisega.
Kui soovite keelata küpsiste salvestamist teie seadmesse, kohandage palun oma brauseri turvaseadeid.

Loe lähemalt
Invego

21. jaanuar 2020

Uus rekord! Tiskres peeti seitse sarikapidu ühekorraga

Uues tuhandele elanikule rajatavas elurajoonis Tallinna külje all saavutasid oma lõpliku kõrguse korraga seitse hoonet. Tiskreoja elurajooni arendajad, arhitektid ja vallavanem Erik Sandla saagisid enneolematu ühisaktsiooni käigus sarikapärjad samaaegselt maha kõigi seitsme hoone katuselt. 

Tiskreoja elurajooni arendava Invego juht Kristjan-Thor Vähi tänas NOBE ehitajaid senise nobeda töö eest. “Kui napp pool aastat tagasi oli siin täielik tühjus, siis täna on ehitus graafikust eest, näeme uue elurajooni esimese etapi hoogsat kerkimist ja juba pea poole aasta pärast saavad esimesed inimesed oma uude koju sisse kolida,” märkis Vähi rekordilisel sarikapeol. 

Kokku valmib Tiskreoja elurajoonis 20 hoonet ligi 400 korteriga, kus hakkab elama tuhatkond inimest. Kõigis korterelamutes on lift, kõrged maast-laeni aknad, tõhustatud heliisolatsioon, panipaigad ja pea kõikidel kodudel rõdud või terrassid. 

Elurajooni hooned liidetakse kergliiklusteede võrgustikuga. Rajatakse kilomeetri jagu terviseradasid ning majadevaheline park, mille ühes otsas piknikualad ja teises skatepark, mänguväljakud ja sportimisalad kõikidele vanustele. 

Elektrilevi rajab pilootprojektina Tiskreojale oma esimese ühistaristu, mis tähendab, et korraga valmib ressursse säästvalt nii elektri, side, elektriautode laadimise kui ka targa tänavavalgustuse võrk. 

Invego poolt arendatava Tiskreoja elurajooni ehitab Nordecon Betoon (NOBE), arhitektuurne lahendus on PIN Arhitektide ja sisearhitektuurne lahendus Ruutu 6 sisearhitektuuribüroo poolt. 

Tulevikku vaatav arhitektuur on üheaegselt ajatu ning trende loov.