Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute küpsiste kasutamisega.
Kui soovite keelata küpsiste salvestamist teie seadmesse, kohandage palun oma brauseri turvaseadeid.

Loe lähemalt
Invego

21. mai 2020

TORE ÜLLATUS: uues elurajoonis valmib elanikele suur õunaaed

Tallinna piirile kerkivasse uude 400 koduga Tiskreoja elurajooni otsustati rajada suur õunaaed, mis jääb kõigi elanike kasutusse. 
 
Elurajooni arendava Invego juhi Kristjan-Thor Vähi sõnul on õunaaia rajamise mõtte taga soov luua Tiskreojas Eestimaa koduaiale omane elujaatav keskkond, kus kohe käe-jala juures on ka kilomeetri jagu terviseradasid, rohealad ning vinged mängu- ja spordiväljakud.  
 
“Kui Eestis on üliharuldane ainuüksi see, et üht koduarendust tehes luuakse sinna ka eraldi mahukas haljastusprojekt, siis Tiskreojas tekib tänu rajatavale õunaaiale lisaks üldisele rohelisele elukeskkonnale võimalus meie esivanemate kombel sügiseti ka oma aiast saaki saada,” märkis Vähi. 

Kokku istutatakse sügisel Tiskreoja õunaaeda 34 puud. Puuistikud valitakse maksimaalses suuruses, et juba järgmisel aastal saaksid elanikud noppida oma kodu esimesed õunad. Täpne sordivalik selgub enne istutamist, aga mõned sordid, mida õunaajast võib leida, on Kasper, Valge Klaar, Krista ja Tiina. 
 
Tallinna piiril asuva Tiskreoja elurajooni 12 hektarile kerkib terviklik tuleviku elurajoon, kus valmib kokku ligi 400 kodu. Kõigis moodsates kortermajades on lift, korterite vahel on täiendav heliisolatsioon ning enamik kodusid on avara rõdu või terrassiga. 
 
Invego poolt arendatava mahuka Tiskreoja elurajooni ehitab NOBE, arhitektuurse lahenduse on loonud PIN Arhitektid ja sisearhitektuuri lahenduse Ruutu6.  

Tulevikku vaatav arhitektuur on üheaegselt ajatu ning trende loov.