Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute küpsiste kasutamisega.
Kui soovite keelata küpsiste salvestamist teie seadmesse, kohandage palun oma brauseri turvaseadeid.

Loe lähemalt
Invego

29. september 2020

Tabasalu südames algas saja koduga elurajooni ehitus

Sel nädalal alustas NOBE Tabasalu Kodu elukvartali ehitusega ning Tabasalu südamesse valmib 102 kodu, millesse arendust vedav Invego investeerib kokku ligi 13 miljonit eurot. 

Invego juhi Kristjan-Thor Vähi sõnul toob Tabasalu Kodu arendus üle aastate Tabasalu keskusesse kaasaegsed kodud. “Sel nädalal läks kopp maasse ja esimesed kodud Tabasallu kerkiva riigigümnaasiumi ja moodsa hariduslinnaku vahetus läheduses saavadki valmis enne järgmise õppeaasta algust,” kinnitas Vähi, kelle sõnul ongi avarate ja moodsate kodude loomisel mõeldud eelkõige lastega peredele. 

Ta kirjeldas, et Tabasalu Kodu kvartalis valmib kokku neli ridaelamut ja neli kortermaja, kus on palju 3-5toalisi kodusid. “Tabasalu on kõrgelt hinnatud elupiirkond, kus on kaunis loodus, palju rohelust, samas kõik igapäevaseks eluks vajalik käe-jala juures, toimiv infrastruktuur ning pealinn kiviviske kaugusel,” selgitas Vähi, miks juba enne ehituse algust on esimestest müügil olevatest kodudest ligi kolmandik juba müüdud. 

Korterid ja ridaelamud on läbimõeldud planeeringutega, ilmakaarte suhtes hästi asetsevad suurte klaaspindadega ja väga valgusküllased. Ridaelamutes on kuus boksi läbi kahe korruse ning kõikides 3- ja 4-korruselistes kortermajades on liftid. Samuti on pea kõigil kodudel suur rõdu või terrass. Elamukompleksi rajatakse lastele oma mõnus mänguväljak. 

Invego poolt arendatavad Tabasalu Kodu hooned on projekteerinud PIN Arhitektid ning neid ehitab NOBE (Nordecon Betoon AS). 

Tulevikku vaatav arhitektuur on üheaegselt ajatu ning trende loov.